Detoxikace

ekyselený organismus: Chlorella, Astomin, Supracid.

Překyselený organismus  se projevuje v první fázi velmi nenápadně. Cítíme nevysvětlitelnou únavu, tlak v oblasti žaludku, popřípadě střevní potíže.

Překyselení organismu také mění pružnost červených krvinek a ty posléze tuhnou. Mají problém putovat kapilárami (nejtenčí krevní cévy) a to má za následek zhoršené zásobování orgánů a tkání kyslíkem. Protože právě v kapilárách dochází k předávání živin a kyslíku z krve do tkání. Nadbytečné kyseliny se při překyselení ukládají do cévní stěny. Stěna tuhne a obranně si tvoří záplatu z cholesterolu.

Jsou-li kapiláry zúženy, není je logicky možné dostatečně zásobovat krví, resp. živinami a kyslíkem. Nedokrvení může postihnout i životně nepostradatelné orgány a následkem jsou choroby, které jsou nyní velmi rozšířené (hypertenze, srdeční infarkt, cévní mozková příhoda, chronické záněty).

Překyselení dále vede ke zhoršenému trávení a zpracování živin. Buňky ve tkáních nefungují tak efektivně a přivedenou energii z živiny nestačí využívat. Neproměněná energie se ukládá do tukových zásob a vede k obezitě.

Nesprávné stravovací návyky neustále navozují zvyšování kyselosti prostředí organismu, přitom by mělo být prostředí v těle vždy mírně zásadité!