Dračí krev a její účinky

Aktualizace: 9. říj 2020

Dračinec dračí (Dracaena draco) je strom z čeledi chřestovitých. Je to endemit Kanárských ostrovů a Madeiry. Dračí krev u nás najdete jako Drags Imun.

Z poraněných dřevnatých částí stromu vytéká červenohnědá pryskyřice zvaná též „dračí krev“. Pryskyřice se používá v léčitelství. Dále je používána jako barvivo nebo jako složka laků, jenž se užívají k výrobě hudebních nástrojů. Lak z dračince byl použit i při výrobě houslí stradivárek.Dračí krev dezinfikuje rány a to i otevřené , pomáhá jejich rychlejšímu hojení. Dračí krev má velice výrazné antiseptické účinky.

Blahodárně působí při ekzémech, poraněních kůže či při oparech.

Jelikož působí jako účinné analgetikum (úleva od bolesti), ovlivňuje alergické reakce a má silné antivirotické účinky, můžete ji aplikovat ihned po bodnutí hmyzem přímo na místo vpichu. Je jedno, zda se jedná o vosu, včelu, komára, klíště i jiný druh hmyzu, třeba i trošku exotického původu. Neutralizuje v podstatě okamžitě spolehlivě účinky jedu. Po zranění je současně s vnějším ošetřením - potíráním postiženého místa, vhodné nasadit k vnitřnímu užívání tinkturu z Dračí krve, a to alespoň po dobu tří dnů.

Latex můžete zkusit použít i na bradavice. Náplastí nasáklou tinkturou přelepte bradavici a nechte plně vstřebat. Opakujte 1 - 3 dny. Bradavice by se po této kúře měla sama vyloupnout. Při řezných poraněních, škrábancích a dalších kožních problémech lze Dračí krev aplikovat přímo na postižené místo. Na rány a hnisavá místa je vhodnější použít Dračí krev v prášku.


Dračí krev

Tato pryskyřice má rovněž silný antimikrobiální vliv, takže velice dobře eliminuje jakékoli původce infekce.

Používá se k:

 • výplachu úst

 • ke kloktání při angíně, zánětech mandlí a aftech

 • omezení vzniku bolesti

 • brzdí růst patogenních bakterií v ústech

 • snižuje možnost vzniku parodontózy

 • ulevuje při chřipce

Můžete též nakapat pár kapek Dračí krve na vatovou tyčinku a potírat postižené místo v ústech, včetně mandlí.


DRAČÍ KREV ULEVÍ I CHRONICKY NEMOCNÝM

Tato skvělá a hojivá pryskyřice pomáhá ulevit při žaludečních vředech a zažívacích obtížích jako je nadýmání či střevní problémy.

Taktéž lidé trápení:

 • Crohnovou chorobou (chronické zánětlivé onemocnění trávicí trubice)

 • Hemoroidy (zaněť žil konečníku)

 • Revmatismem (autoimunitní onemocnění kloubů).

Její užívání omezuje riziko vzniku nádorového onemocnění žaludku a střev. Dračí krev má tedy antimikrobiální, antibakteriální, antimykotické a antivirové účinky.


HERPES A DRAČÍ KREV

Zejména je prokázán vynikající účinek při herpesvirech. Ty zůstávají v organismu po dlouhou dobu (většina z nás se jím nakazí v dětství a prodělá plané neštovice) a aktivují se při zvýšené námaze a stresu. Vliv má i ultrafialové záření, nadměrné slunění, zvýšená teplota, menstruace či doba pooperační. Nejčastěji k tomu dochází u lidí se sníženou imunitou. Viry typu herpes simplex, mezi které se počítá i "obyčejný" opar na rtu, patří mezi nejčastější virové infekce u člověka. Jako další je známý například pásový opar nebo opar na genitáliích. Jsou doprovázeny změnami na sliznicích a kůži a projevují se tvorbou puchýřků. Z místa vzniklé infekce se prostřednictvím lymfy šíří do uzlin, nervového systému, nervových ganglií (uzlin tvořených shlukem nervových buněk) a orgánů. Pokud už cítíte takové to pálení na rtu a máte zkušenost s tím, že se hlásí opar, nasaďte ihned léčbu Dračí krví. Můžete opar potírat a tinkturu užívat vnitřně. Co se týče vnitřního užívání, doporučuji Dračí krev brát po dobu tří týdnů a pak si dát jeden týden pauzu.DRAČÍ SÍLA

Latex je využíván i v onkologii, gynekologii - například k antiseptickým vaginálním koupelím při výtocích, zánětech pochvy, plísních a svědění. Má také regenerační účinek na toxiny a infekcí poškozenou jaterní tkáň. U diabetiků napomáhá snižování hladiny cukru v krvi. Představte si, že lze Dračí krev využít i pokud míváte lupy a svědivou vlasovou pokožku, nebo jako jemné vlasové tužidlo z přírody. Latex má rovněž silné antioxidační účinky, chrání před nebezpečnými volnými radikály a naši DNA ochraňuje před poškozením.
zdroj: wikipedie, biooo

22 zobrazení0 komentář

Informace

www.zdravi-jocer.cz

 

 

Nové webovky o ZDRAVÍ

Kontakt

Telefon: +420 608 712 656

Email: info@sanoteka.com

Husitská 8A, Brno

Jihomoravský kraj, Česko

 • Facebook
 • Instagram